"W tej chwili dokonuje się bardzo intensywna ocena naszych aktywów zagranicznych zarówno w Ameryce Północnej, jak i Sierra Gorda. Mamy świadomość konieczności uporządkowania i weryfikacji. Podsumowanie naszej ewaluacji i kierunki działań zagranicznych podamy wraz z prezentacją wyników za 2016 r." - powiedział Domagalski-Łabędzki podczas konferencji prasowej.



Wskazał, że w przyszłym tygodniu planuje odwiedzić aktywa w Chile i Kanadzie, a następnie w Japonii porozmawiać z partnerem projektu Sierra Gorda (Sumitomo).



"Analizujemy kilka możliwych scenariuszy dla tego projektu. Jedynym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę jest kwestia racjonalności ekonomicznej. Robimy analizy geologiczne, jak i analizy modelu produkcyjno-kosztowego. Te analizy będziemy znać niebawem" - powiedział prezes, odnosząc się do projektu Sierra Gorda.



"Jednym z rozważanych scenariuszy jest kontynuacja modelu obecnego, zidentyfikowaliśmy natomiast możliwości optymalizacji. Jest też inny scenariusz, który bierzemy pod uwagę" - dodał.



Z prezentacji spółki wynika, że rozważane są:



- dalszy rozwój projektu w oparciu o I fazę inwestycji,



- realizacja w oparciu o I fazę i usunięcie tzw. wąskich gardeł,



- rozwój w oparciu o fazy I i II.



KGHM jest największym producentem srebra i ósmym procentem miedzi na świecie, posiadającym dostęp do 4. pod względem wielkości zasobów miedzi. Spółka posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.



(ISBnews)