"Chcielibyśmy poziom eksportu utrzymywać w granicach 40% i więcej, cały czas prowadzimy starania, żeby udział kontraktów zagranicznych utrzymywał się na co najmniej takim poziomie" – powiedział Janik podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że przychody z eksportu są dla grupy formą stabilizacji w warunkach trudnego rynku krajowego, zapewniają także wyższą rentowność.

"Można uogólnić, że rentowność w kraju jest jednocyfrowa, a rentowność za granicą jest dwucyfrowa, marże zwykle przekraczają 10%" - powiedział dyrektor.

Wskazał też, że jeśli chodzi o rynki, na których spółka jest obecna, to struktura eksportu w kolejnych kwartałach nie będzie znacząco różna od dotychczasowej.

W okresie I-III kw. 2016 r. udział eksportu w skonsolidowanych przychodach Mostostalu Zabrze wynosił 37%.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)