Bikershop Finanse oferowała roczne obligacje serii A, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,8% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji jest sprzęt znajdujący się na magazynach spółki Bikershop sp. z o. o. sp. k. o wartości min. 150% wartości emisji. Inwestorzy mogli zapisywać się na obligacje do 24 listopada.

"Bardzo się cieszymy, że udało nam się zakończyć ofertę publiczną takim sukcesem. Dziękuję inwestorom za zaufanie i wiarę w nasz model biznesowy. Środki pozyskane dzięki emisji przeznaczymy na zwiększenie skali naszej działalności. Jestem przekonany, że oferta obligacji serii A otwiera przed Bikershop nowe możliwości, w tym na rynku kapitałowym" - powiedział Stanisław Kwiecień, prezes Bikershop Finanse S.A. oraz Bikershop sp. z o. o. sp. k., cytowany w komunikacie.

Oferującym obligacje w ofercie publicznej Bikershop Finanse był Polski Dom Maklerski.

Bikershop to polski dystrybutor sprzętu sportowego, akcesoriów oraz odzieży sportowej, produkowanych przez światowych producentów rowerowych, narciarskich, snowboardowych oraz triathlonowych. W 2015 r. spółka osiągnęła przychody w wysokości 111,5 mln zł i wypracowała zysk netto na poziomie 5,4 mln zł. Prognozy na cały 2016 przewidują osiągnięcie 160 mln zł przychodów przy 7,5 mln zł zysku netto.

(ISBnews)