Zarząd PHN z M. Mazurkiem na czele został powołany na kolejną kadencjęWarszawa, 06.03.2019 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) powołała w skład zarządu na nową wspólną kadencję, wynoszącą trzy lata: Marcina Mazurka na stanowisko prezesa zarządu, Piotra Staronia na stanowisko członka zarządu ds. finansowych, Tomasza Sztonyka na stanowisko członka zarządu ds. zarządzania aktywami nieruchomościowymi (wszystkich z dniem 7 marca 2019 r.) oraz Tomasza Górnickiego na stanowisko członka zarządu ds. inwestycji, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu (z dniem 30 kwietnia 2019 r.), podała spółka.

Marcin Mazurek objął stanowisko prezesa zarządu w dniu 1 maja 2018 r., a Piotr Staroń objął stanowisko członka zarządu ds. finansowych w dniu 1 kwietnia 2016 r., przypomniano w komunikacie.

Tomasz Sztonyk od lutego 2008 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Fundacji Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. Od lutego 2016 do lutego 2018 pełnił funkcję dyrektora biura administracyjnego Ministerstwa Rozwoju, a następnie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Od marca do czerwca 2018 pełnił funkcję dyrektora administracyjnego, a następnie dyrektora biura dyrektora generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od czerwca 2018 zatrudniony w PHN na stanowisku zastępcy dyrektora biura inwestycji, od września 2018 obejmował stanowisko wiceprezesa zarządu Dalmor Property Management Sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni.

Tomasz Górnicki pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady nadzorczej PHN. W latach 2017 - 2019 związany z PFR Nieruchomości (wcześniej BGK Nieruchomości), najpierw jako dyrektor zarządzający, a następnie członek zarządu tej spółki odpowiedzialny za obszar transakcyjny, ekspansji i komercjalizacji.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Portfel Grupy obejmuje około 140 wydzielone biznesowo aktywa nieruchomościowe o wartości ok. 2,5 mld zł. Działalność PHN skoncentrowana jest w Warszawie oraz największych regionalnych miastach, m.in. w Poznaniu, Trójmieście, Łodzi i Wrocławiu. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

(ISBnews)