"Umowa o poufności została zawarta w związku z rozpoczęciem negocjacji w sprawie potencjalnej inwestycji przez Elbrus w spółkę lub InventionBio, którą może być w szczególności bezpośredni zakup akcji spółki lub InventionBio" - czytamy w komunikacie.

Zawarcie umowy o zachowaniu poufności nie rodzi po żadnej ze stron zobowiązań finansowych, natomiast jest to pierwszy etap w negocjacjach związanych z ewentualnym zaangażowaniem kapitałowym przez Elbrus w spółkę lub InventionBio, podkreślono.

Jednocześnie spółka informuje, że wyklucza w najbliższym czasie emisję akcji w Boruta-Zachem dla Elbrus. Inwestycja Elbrus w spółkę może nastąpić jedynie poprzez bezpośrednie nabycie akcji na rynku giełdowym. Natomiast spółka nie wyklucza ewentualnego podwyższenia kapitału, po przejęciu, w InventioBio i ewentualnego objęcia nowej emisji akcji w InventionBio przez Elbrus.

Elbrus Capital Management to niezależny szwajcarski fundusz w zakresie instytucjonalnych inwestycji kapitałowych z siedzibą w Genewie, z doświadczeniem na rynku akcji publicznych sięgający 1998 r.

Boruta-Zachem jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews)