"Po okresie przygotowań złożyliśmy kompletny dokument informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, tym samym rozpoczęliśmy formalną procedurę przybliżającą nas do debiutu. Spodziewamy się, że debiut na NewConnect odbędzie się w pierwszej połowie października tego roku" - powiedział współzałożyciel i prezes Urteste Grzegorz Stefański, cytowany w komunikacie.

W ramach oferty publicznej Urteste pozyskało w lipcu br. od inwestorów 9,52 mln zł, emitując 95 200 akcji serii C po cenie 100 zł za akcję. Rejestracja podwyższenia kapitału zakładowego w Krajowym Rejestrze Sądowym o akcje serii C nastąpiła 15 września 2021 r. Większość pozyskanych z oferty publicznej środków Urteste przeznaczy na prace badawczo-rozwojowe w projektach raka trzustki i prostaty oraz rozwój kolejnych 13 celów diagnostycznych, podano w materiale.

Reklama

"Obecnie w pipeline Urteste znajduje się 15 projektów testów onkologicznych, na różnych etapach rozwoju, na różne typy nowotworów, takie jak: rak prostaty, trzustki, nerki, jelita grubego, płuca, dróg żółciowych, wątroby, jajnika, trzonu macicy, żołądka, przełyku, piersi, białaczka, chłoniak, glejak. Najbardziej zaawansowanymi projektami są testy na raka trzustki i prostaty. Obecnie w ramach tych projektów prowadzone są eksperymenty medyczne. Celem prowadzonych badań jest ocena czułości i swoistości testów oraz porównanie ich czułości i swoistości względem dostępnego na rynku markera CA19-9 u pacjentów z rakiem trzustki i markera PSA u pacjentów z rakiem prostaty" - podsumowano w materiale.

Urteste specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnej technologii do wykrywania chorób nowotworowych na wczesnych etapach rozwoju.

(ISBnews)