"Planowana data wprowadzenia wersji gry 'Cyberpunk 2077' na konsole next-gen to I kw. 2022 r., a gry 'Wiedźmin 3: Dziki Gon' w II kw. 2022 r. Wersje next-gen są na dobrej drodze do dotrzymania terminów" - powiedział Kiciński podczas telekonferencji.

Zaznaczył, że dotychczasowa wersja gry - w toku prac od premiery - została znacząco poprawiona, co odzwierciedlają jej rosnące oceny na platformie Steam. W przyszłym roku CD Projekt planuje równocześnie aktualizacje "Cyberpunk 2077" i duży patch. Pojawi się również dodatkowa zawartość darmowych DLC w "Wiedźminie 3" w związku z premierą na nowe konsole.

Reklama

"Celem jest przywrócić dobry sentyment do CP2077. Im więcej zadowolonych graczy, tym lepszą przyszłość będzie mieć nasza gra. Teraz są promocje na 'CP2077', po nextgen będziemy dyskutować dalszą politykę cenową" - dodał prezes.

Zarząd CD Projekt zapowiedział restrukturyzację GOG.

"Wyniki GOG są wyzwaniem. Podejmujemy działania, które mają na celu poprawić jego sytuację, poprzez skupienie się na podstawowej działalności oferowania wyselekcjonowanego katalogu gier bez DRM. Pracownicy zajmujący się online i grą 'Gwint' przejdą do CD Projekt" - powiedział członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

W grze "Gwent" realizowana jest optymalizacja, a szczegółowa mapa drogowa wydań na 2022 r. zostanie przedstawiona podczas finału "Gwent Masters Season 3" w dniu 5 grudnia. Z kolei dla mobilnego Monster Slayer priotytetami są poprawa retencji i monetyzacji.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)