W piątek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatrywała uchwałę Senatu ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Komisja Kultury negatywnie zaopiniowała uchwałę Senatu, zarekomendowała Sejmowi odrzucenie uchwały Senatu.

Za pozytywnym zaopiniowaniem uchwały Senatu nie był żaden z posłów biorących udział w głosowaniu, przeciw było 15, 1 poseł wstrzymał się od głosu.

Posłowie opozycji wielokrotnie zgłaszali uwagi, że komisja jest "nielegalna" i zwołana w "nieregulaminowym trybie". Cześć posłów opozycji w trakcie głosowania opuściła obrady Komisji.

Reklama

9 września Senat odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.

Komisja Kultury odrzuciła wniosek o zamknięcie obrad komisji nad uchwałą Senatu ws. noweli ustawy o radiofonii i telewizji

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu odrzuciła w piątek wniosek formalny o zamknięcie obrad komisji nad uchwałą Senatu ws. noweli ustawy o radiofonii i telewizji. O zamknięcie obrad wnioskowali przedstawiciele opozycji.

W piątek sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu rozpatruje uchwałę Senatu ws. nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Wniosek o zamknięcie obrad Komisji w związku z - jej zdaniem - zbyt krótkim terminem, w którym została zwołana komisja, złożyła posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Wniosek przeciwny złożył wiceprzewodniczący komisji Marek Suski (PiS).

Komisja Kultury odrzuciła wniosek Scheuring-Wielgus.

Wiceprzewodniczący komisji Marek Suski (PiS) zgłosił również wniosek o przyjęcie porządku dziennego bez 3 dniowego terminu zawiadomienia o posiedzeniu komisji kultury. Komisja kultury poparła ten wniosek.

Posłowie opozycji w trakcie obrad podnosili, że komisja została zwołana wbrew regulaminowi Sejmu.

9 września Senat odrzucił tę nowelizację. Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 r. przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.