Play zwiększył liczbę posiadanych nadajników do łącznie 6 tys. stacjiWarszawa, 21.06.2018 (ISBnews) - Operator sieci Play zwiększył liczbę posiadanych nadajników do 6 tys., podała spółka.

"Największy operator w Polsce, tak, jak zapowiadał, dynamicznie i konsekwentnie rozszerza swoją sieć – teraz ma 6 000 nadajników" – czytamy w komunikacie.

Play skutecznie realizuje swój proces inwestycyjny, którego celem jest osiągniecie własnej, niezależnej sieci obejmującej cały kraj. Sześciotysięczny nadajnik właśnie został uruchomiony na stadionie Korony Kielce i wyposażony jest we wszystkie częstotliwości, będące w posiadaniu operatora, wskazano w informacji.

"To dowód na to, że Play, nie dość, że przyspieszył z budową, to jeszcze każda z powstających stacji jest zaprojektowana tak, aby maksymalnie wykorzystać jej potencjał" – zaznaczono również.

Jak podkreślono, ambitny cel na rok 2018, czyli wybudowanie ponad 1000 nadajników jest realizowany zgodnie z planem, mimo, że proces inwestycyjny w Polsce jest dużym wyzwaniem dla operatorów.

"Inwestycje konsekwentnie obejmują zarówno miasta, jak i tereny wiejskie, co pozwoli zwiększyć zasięg w ujęciu terytorialnym i w 2020 osiągnąć ogólnokrajowe pokrycie" – podsumowano w informacji.

Na początku lutego prezes Jorgen Bang-Jensen poinformował , że Play wybudował 697 nadajników brutto w 2017 roku i planuje wybudować ponad 1000 nadajników w 2018 roku.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

(ISBnews)