Jeśli zastanowić się nad tym, w jaki sposób korzystamy dziś z technologii, to tradycyjne laptopy nie mają łatwo. Chcielibyśmy, żeby z jednej strony były tak poręczne i przenośne jak smartfony, a z drugiej zapewniały wygodną pracę, bezpieczeństwo i możliwości techniczne większego komputera.

Potrzeby te dobrze rozumieją twórcy najnowszego konwertowanego biznesowego laptopa HP z linii EliteBook. Model EliteBook x360 G2 spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego użytkownika, dla którego laptop to narzędzie zarówno pracy, jak i rozrywki. Pod względem wygody użytkowania idzie o krok dalej niż inne sprzęty z tej kategorii.

Najpierw zauważymy oczywiście jego wygląd. Dzięki tzw. diamentowym cięciom krawędzi, laptop wygląda elegancko i profesjonalnie – będzie się przyjemnie prezentować na biurku w domu, ale też zrobi wrażenie na spotkaniu. Ponieważ HP EliteBook x360 G2 to laptop z całkowicie odchylanym ekranem, można z niego korzystać w różnych trybach: od tradycyjnego trybu laptopa po tryb tabletu. Dotykowy ekran można dodatkowo obsługiwać sprzedawanym osobno rysikiem Active Pen, na przykład robiąc nim w naturalny sposób szybkie notatki.

.

.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

.

.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ciekawym wykorzystaniem odchylanego ekranu jest tryb konferencji, czyli rozłożenie laptopa zupełnie na płasko. Osoby siedzące razem przy stole konferencyjnym mogą dzięki temu patrzeć na ekran jak na dokumenty rozłożone na blacie. Na spotkaniu może się też przydać wysokiej jakości system dźwiękowy Bang&Olufsen. Dwa mikrofony i specjalne oprogramowanie umożliwiają usuwanie szumu w tle, a wbudowane klawisze do prowadzenia telekonferencji znacznie ułatwią rozpoczynanie i przerywanie rozmów.

Laptop jest bardzo poręczny. Waży tylko 1,28 kg, a ekran o przekątnej 13,3 cala, pokryty szkłem Gorilla Glass, dzięki minimalnym krawędziom mieści się w obudowie dotychczas stosowanej do ekranów o przekątnej 12,2 cala. Jej grubość to z kolei mniej niż 15 milimetrów. Producent zapewnia, że klawiatura jest odporna na zalanie, co na pewno da dodatkowy spokój ducha każdemu, kto pije kawę przy komputerze. W pełni naładowana bateria starczy nawet na 16,5 godziny pracy, więc ładowarkę możemy zostawić w domu nawet na cały dzień.

Laptop ma przy tym wszystkie standardowe dla nowoczesnych ultrabooków złącza – dwa porty USB 3.0, port USB-C, port HDMI oraz wejście na karty MicroSD.

Skoro mamy już laptopa, którego z łatwością można zabrać ze sobą wszędzie, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo – a także bezpieczeństwo naszych danych. To przykra konsekwencja dzisiejszego stylu życia i pracy. Często pracujemy w miejscach publicznych, stale jesteśmy podłączeni do internetu, a nasze dane wędrują z jednego serwera na drugi – a czasem przechowywane są wyłącznie w chmurze. Bezpieczeństwo powinniśmy więc traktować coraz poważniej. Zdaniem producenta HP EliteBook x360 G2 to najlepiej chronione urządzenie spośród konwertowanych laptopów. Został wyposażony w cały szereg zabezpieczeń.

Ciekawa jest funkcja HP Sure View, która zapobiega odczytywaniu informacji z naszego ekranu przez osoby postronne. Działa to jak specjalny filtr na ekran, który sprawia, że obraz oglądany na wyświetlaczu pod kątem jest nieczytelny, z tą różnicą, że funkcja jest wbudowana w monitor laptopa. Można ją włączyć lub wyłączyć za pomocą jednego przycisku.

.

.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

.

.

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Na różne sposoby można też zabezpieczyć logowanie się do komputera. Dostępny jest powszechnie już stosowany czytnik linii papilarnych, ale również logowanie za pomocą kamery na podczerwień oraz czytnika kart inteligentnych.

Komputer jest też wyposażony w technologię HP Sure Start Gen3, która monitoruje, a w przypadku zagrożenia przywraca oryginalny system BIOS, umożliwiając za każdym razem rozpoczęcie pracy przy użyciu oryginalnego systemu BIOS HP. Zestaw HP Manageability Integration Kit przyspiesza z kolei tworzenie obrazów oraz ułatwia zarządzanie sprzętem, systemem BIOS i zabezpieczeniami przy użyciu programu Microsoft System Center Configuration Manager.

HP EliteBook x360 G2 jest zaprojektowany jako laptop, który sprawdzi się w różnych sytuacjach – od codziennego użytkowania, przez bezpieczną pracę, po rozrywkę. Powinien się sprawdzić równie dobrze w każdej z tych ról.