Warszawa, 04.12.2019 (ISBnews) - Gaming Factory, producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole, złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny, w związku z ubieganiem się o wprowadzenie akcji do obrotu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, podała spółka. Chce zadebiutować w pierwszej połowie 2020 roku.
"W październiku firma zaprezentowała nową strategię rozwoju – głównym obszarem jej działalności jest produkcja własnych tytułów oraz wydawanie w ciągu roku około dziesięciu gier. Kilka dni temu firma poinformowała o powołaniu nowej spółki, która zajmie się przystosowaniem gier do technologii wirtualnej rzeczywistości (VR)" - czytamy w komunikacie.
"Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad wdrożeniem nowej strategii, której realizację już rozpoczęliśmy i będziemy kontynuować także jako spółka publiczna. Zakończyliśmy wielomiesięczny proces tworzenia prospektu emisyjnego, który jest już w Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy coraz bliżej realizacji naszego najważniejszego celu, jakim jest debiutu na GPW. Chcemy dołączyć do grona spółek publicznych tak szybko jak będzie to możliwe" – poinformował prezes Gaming Factory Mateusz Adamkiewicz, cytowany w komunikacie.
Główną działalnością spółki jest produkcja gier o zróżnicowanej tematyce, od symulatorów, poprzez tycoon, horror i builder oraz poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. W listopadzie Gaming Factory odkupiło od Ultimate Games prawa do dziewięciu gier z jej portfolio. Efekty pracy nad projektami studio zaprezentuje w 2020 roku.
"Aktywnie rozwijamy współpracę z firmami zewnętrznymi, czego dowodem jest m.in. finalizacja zakupu dziewięciu praw do gier od notowanej na GPW spółki Ultimate Games. W naszym przekonaniu te tytuły są bardzo obiecujące, dostrzegamy w nich duży potencjał. W ostatnim czasie bardzo intensywnie rozwijamy projekty własne i systematyczne zwiększamy przychody z produkcji tych gier. Obecnie w naszym portfolio znajduje kilkanaście naszych autorskich projektów, liczba ta systematycznie rośnie" – dodał Adamkiewicz.
Gaming Factory w ubiegłym tygodniu poinformowało także o powołaniu wraz z Ultimate Games nowej spółki – Ultimate VR, której główną działalnością będzie przystosowanie gier z portfolio obu firm do technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Obie spółki będą w niej posiadały równe udziały – po 45%. Pozostałe 10% udziałów otrzyma zespół.
"Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) systematycznie zwiększa swoją dynamikę. Prognozy na najbliższe miesiące i lata są bardzo pozytywne. Dzisiejszy gracz jest świadomy jak wiele doświadczeń, emocji i zabawy może przynieść mu korzystanie z VR-u. Posiadane przez nas projekty o zróżnicowanej tematyce z pewnością będą doskonałą propozycją dla tej grupy odbiorców" – dodał prezes Gaming Factory.
W najbliższym czasie Gaming Factory we współpracy z Black Rose Project planuje rozszerzyć działalność portingową na konsolę Nintendo Switch. Spółka zakończyła już kilkanaście portów, kolejne czekają w kolejce na realizację. Oprócz Switcha, będą to także porty gier na konsole Xbox One i PS4.
Gaming Factory za pośrednictwem Silver Lynx Games prowadzi jednocześnie działania na rynku gier planszowych.
"Obserwujemy dynamiczny rozwój planszówek, których coraz więcej dostępnych jest w wersji elektronicznej. Widzimy ogromny potencjał rozwojowy tego kierunku, dlatego aktywnie będziemy uczestniczyć w jego współtworzeniu" – wskazał Adamkiewicz.
W myśl przyjętej strategii Gaming Factory planuje także rozwój własnego wydawnictwa. Spółka chce wydawać ok. dziesięciu gier w ciągu roku.
Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń spółki jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. Spółka pracuje obecnie nad ponad 20-stoma produkcjami na PC o zróżnicowanej tematyce. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoon-y, gry akcji czy horrory.
(ISBnews)