Warszawa, 29.03.2019 (ISBnews) - Zarząd Oponeo.pl będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku spółki za 2018 rok, który wyniósł 16,83 mln zł, podała spółka.
"Ekspozycja na rosnący rynek e-commerce i motoryzacyjny, rozszerzanie portfolio produktów oferowanych drogą online czy rozwój centrum logistycznego pozwalają nam z optymizmem oczekiwać kolejnych kwartałów. Chcemy, aby beneficjentem wzrostu spółki byli także jej akcjonariusze, dlatego jako zarząd będziemy opowiadać się za wypłatą dywidendy z zysku za 2018 rok. Oczywiście ostateczna decyzja w tym zakresie zostanie podjęta podczas walnego zgromadzenia" - powiedział prezes Dariusz Topolewski, cytowany w komunikacie.
Dotychczas, w ramach dywidendy, Oponeo.pl wypłaciło akcjonariuszom łącznie 13,8 mln zł. W 2018 roku było to 0,35 zł na akcję. Oponeo.pl zapowiedziało w komunikacie, że chce pozostać spółką dywidendową.
Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.
(ISBnews)