Warszawa, 23.07.2018 (ISBnews) - Medinice podpisało list intencyjny z firmą Ensense Medical Technology z siedzibą w Szanghaju (Chiny), którego celem jest nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia prac badawczych i rozwojowych oraz komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań z dziedziny kardiologii, podała spółka.
"Współpraca koncentrować się będzie w szczególności na: wymianie doświadczeń i wiedzy w zakresie przeprowadzania zabiegów kardiologicznych, kreowaniu nowych rozwiązań w dziedzinie kardiologii, weryfikacji i ocenie innowacyjnych koncepcji projektów badawczych oraz prototypów, definiowaniu nowych obszarów badawczych odpowiadających na aktualne problemy w skutecznym leczeniu chorób serca, promocji produktów i rozwiązań wypracowanych przez strony" - czytamy w komunikacie.
Medinice podało, że jednym z projektów Ensense Medical Technology jest mobilne EKG serca, które może przez długi czas nagrywać i analizować parametry elektrokardiologiczne pacjenta. Mobilne EKG serca EMT posiada certyfikat CE, uprawniający do sprzedaży na rynkach Unii Europejskiej.
"Emitent poinformuje osobnym raportem bieżącym o zawarciu umowy określającej szczegółowe warunki współpracy" - podsumowano.
Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów.
(ISBnews)