Warszawa, 10.05.2017 (ISBnews) - Spółka zależna Wikany wybrała generalnego wykonawcę budowy kolejnych dwóch etapów "Osiedla Zielone Tarasy" w Rzeszowie, gdzie powstanie 138 lokali w 6 budynkach. Wartość zawartych umów to łącznie 28,5 mln zł, podano także.
"'Zielone Tarasy' to nasza sztandarowa inwestycja w Rzeszowie. Dotychczas, w ramach tego projektu, powstało dziewięć budynków mieszkalnych. Nasza oferta przez cały okres prowadzenia sprzedaży znajduje uznanie wśród klientów, stąd też decyzja o rozbudowie osiedla. Realizacja kolejnych etapów wpisuje się w strategię grupy kapitałowej Wikana, która zakłada koncentrację i intensyfikację działalności w segmencie deweloperskim w oparciu o wyselekcjonowane projekty. W tym roku planujemy rozpoczęcie realizacji dziewięciu projektów w miastach południowo-wschodniej Polski. Część to zupełnie nowe inwestycje, a część to kontynuacja najbardziej udanych projektów, łącznie na 770 mieszkań" - powiedziała wiceprezes Agnieszka Maliszewska, cytowana w komunikacie.
W ramach pierwszej umowy powstanie 46 mieszkań w dwóch budynkach mieszkalnych (C, D). Wartość kontraktu wynosi 10,1 mln zł. Druga umowa zakłada wybudowanie czterech budynków (O, P, R, S), w których powstaną 92 mieszkania. Budynki, w ramach tego projektu, zostaną połączone dwoma wspólnymi garażami podziemnymi. Wartość tego kontraktu wynosi 18,4 mln zł. Termin realizacji obu umów to 15 listopada 2018 r., podano także.
Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.
(ISBnews)