"Zarząd Draw Distance informuje, że w wczoraj w godzinach wieczornych zidentyfikował wejście przez spółkę w zaawansowane stadium rozmów z potencjalnym wydawcą gry 'Serial Cleaners'. Aktualny stan rozmów pozwala na wyciągnięcie wniosków o dużym prawdopodobieństwie możliwości zawarcia umowy na wydanie 'Serial Cleaners' z przedmiotowym wydawcą" - czytamy w komunikacie.

Warunki potencjalnej współpracy objęte są tajemnicą przedsiębiorstwa, podano także.

W połowie czerwca 2020 r. Draw Distance zapowiedział sequel autorskiej produkcji. Premiera w wersji na PC i konsole planowana była na 2021 r.

"Serial Cleaners" inspirowany jest kultowymi serialami telewizyjnymi i filmami ostatniej dekady minionego wieku. Poziomy gry nawiązują do różnych znanych produkcji ekranowych tego okresu. Akcja zostanie osadzona w Nowym Jorku lat 90. XX wieku. To trzymająca w napięciu gra, która łączy w sobie elementy skradanki, szybkiej akcji i multiwątkowej historii mafii. Gracze wcielą się w profesjonalnych czyścicieli miejsc zbrodni, których zadaniem będzie pozbywanie się zwłok, usuwanie krwi i dowodów przestępstw. Na miejscu będzie czyhała policja patrolująca teren. Zadaniem graczy będzie takie zaplanowanie działań, aby przechytrzyć funkcjonariuszy i nie dać się złapać. Ich decyzje będą miały wpływ na rozwój fabuły, wskazano w materiale.

Draw Distance (poprzednio iFun4all) to niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w produkcji multiplatformowych tytułów z gatunku action-adventure. Spółka powstała w 2009 roku i jest notowana na NewConnect. Największym akcjonariuszem jest grupa kapitałowa Bloober Team.

(ISBnews)