statystyki

Inne

Sopharma

wróć do działu: Inne »

Sopharma AD
Sopharma AD
Forma prawna spółka akcyjna
Lokalizacja 16 Iliensko Shosse st., 1220 Sophia
Numer KRS
Prezes Ognian Ivanov Donev
Branża Przemysł farmaceutyczny
Giełda SOPHARMA
ISIN Szablon:ISIN
Symbol akcji SPH
Strona internetowa

Grupa Sopharma jest bułgarskim producentem, eksporterem i dystrybutorem produktów farmaceutycznych, posiadającym silną pozycję w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej. W Polsce Grupa obecna jest poprzez swoje spółki zależne Sopharma Warsaw i Sopharma Poland.

Grupa Sopharma zajmuje się produkcją leków generycznych, substancji pochodzenia naturalnego (fitochemicznych) i suplementów diety. W obszar działalności spółki wchodzi także dystrybucja produktów farmaceutycznych, medycznych materiałów jednorazowego użytku, materiałów sanitarnych, witamin, dodatków do żywności oraz kosmetyków.

Początki firmy sięgają 1933 roku wspólnota farmaceutyczna rozpoczęła budowę pierwszego laboratorium produkcyjnego do produkcji produktów leczniczych w Bułgarii. We wrześniu 2000 r., po udanej prywatyzacji, Sopharma staje się prywatną firmą farmaceutyczną.

Akcje Sopharmy są notowane na Bułgarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Walory spółki są częścią indeksów: BG40, SOFIX oraz BGTR. Na warszawskiej giełdzie akcje SOPHARMA zadebiutowały w listopadzie 2011 roku.

Prawo dla specjalisty