Reklama
Reklama

Oto najbiedniejsze regiony UE [ZDJĘCIA]

15 marca 2012, 06:41
20. Świętokrzyskie. Województwo świętokrzyskie rozwija się w szybszym tempie niż reszta Polski. Według raportu „Polska 2011” najstarsze zagłębie przemysłowe na tle innych województw odnotowało w 2010 roku najszybszy wzrost PKB per capita w ciągu trzech lat. Mimo, że produkcja dóbr i usług znacznie się poprawia, to i tak PKB na mieszkańca jest tam wciąż prawie najniższe w kraju. Na tle Unii Europejskiej – wskaźniki te wypadają jeszcze gorzej. W styczniu 2012 r. bezrobocie w regionie sięgnęło 16 proc. Na zdjęciu: Odwiert gazu łupkowego Chopin-1 w Pińczowie.
20. Świętokrzyskie. Województwo świętokrzyskie rozwija się w szybszym tempie niż reszta Polski. Według raportu „Polska 2011” najstarsze zagłębie przemysłowe na tle innych województw odnotowało w 2010 roku najszybszy wzrost PKB per capita w ciągu trzech lat. Mimo, że produkcja dóbr i usług znacznie się poprawia, to i tak PKB na mieszkańca jest tam wciąż prawie najniższe w kraju. Na tle Unii Europejskiej – wskaźniki te wypadają jeszcze gorzej. W styczniu 2012 r. bezrobocie w regionie sięgnęło 16 proc. Na zdjęciu: Odwiert gazu łupkowego Chopin-1 w Pińczowie. / Bloomberg / John Guillemin
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama