Reklama

Reklama

Reklama

Saloniki: Tętniąca życiem brama do Półwyspu Bałkańskiego

14 listopada 2013, 05:20
Saloniki zostały nazwane na cześć żony macedońskiego króla Kassandra, który założył miasto około 315 roku przed naszą erą. W ramach królestwa Macedonii miasto zachowało autonomię i wraz z biegiem czasu stało się najważniejszą metropolią w państwie. Od 146 roku przed naszą erą Saloniki były częścią imperium rzymskiego i biegł przez nie główny szlak komunikacyjny łączący Rzym z posiadłościami na wschodzie.
Saloniki zostały nazwane na cześć żony macedońskiego króla Kassandra, który założył miasto około 315 roku przed naszą erą. W ramach królestwa Macedonii miasto zachowało autonomię i wraz z biegiem czasu stało się najważniejszą metropolią w państwie. Od 146 roku przed naszą erą Saloniki były częścią imperium rzymskiego i biegł przez nie główny szlak komunikacyjny łączący Rzym z posiadłościami na wschodzie. / ShutterStock
Saloniki przez całą swoją historię były wielonarodową metropolią i kulturowym tyglem. W tym greckim mieście, do początków XX wieku zdominowanym przez ludność żydowską, urodził się Kemal Atatürk i rodził się młodoturecki ruch.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy: galeria

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak