Reklama
Reklama

Nie tylko pieniądze się liczą. 4 zaskakujące fakty na temat motywacji pracowników

7 lutego 2015, 09:00
Według wielu osób kluczowym czynnikiem sukcesu jest motywacja. „Motywacja, czyli chęć i siła do działania. Wysoka sprawia, że wytrwale dążymy do osiągnięcia celu, jesteśmy bardziej kreatywni, wydajni i chętni do pracy. Niska z kolei powoduje, że nie podejmujemy wyzwań, a zadania realizujemy byle jak i bez zaangażowania” – wyjaśnia Piotr Dziedzic, dyrektor w firmie doradztwa personalnego PagePersonnel. Dlatego w wielu przedsiębiorstwach odnoszących sukcesy rynkowe integralną częścią kultury organizacyjnej jest konieczność motywowania zespołu oraz zarządzanie ludźmi oparte na szacunku.
Według wielu osób kluczowym czynnikiem sukcesu jest motywacja. „Motywacja, czyli chęć i siła do działania. Wysoka sprawia, że wytrwale dążymy do osiągnięcia celu, jesteśmy bardziej kreatywni, wydajni i chętni do pracy. Niska z kolei powoduje, że nie podejmujemy wyzwań, a zadania realizujemy byle jak i bez zaangażowania” – wyjaśnia Piotr Dziedzic, dyrektor w firmie doradztwa personalnego PagePersonnel. Dlatego w wielu przedsiębiorstwach odnoszących sukcesy rynkowe integralną częścią kultury organizacyjnej jest konieczność motywowania zespołu oraz zarządzanie ludźmi oparte na szacunku. / ShutterStock
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • abażur
  2015-02-07 13:07:23
  Na pewno nie tylko pieniądze się liczą, ale one są najważniejsze! Motywacja stosowana przez kierowników jest skuteczna, ale tylko, gdy idą za tym konkretne wypłaty. Co mi po tym, że szef mnie pochwali, jeśli nie stać mnie na wyjście do kina czy restauracji. I z drugiej strony - jeśli mnie gani, i rzeczywiście słabo pracuję, to mogę się poprawić. Ale jeżeli uważam, że wykonuję dobrze swoją pracę, to zamiast skupić się na niej, zacznę rozglądać się za czymś innym.
  0
 • DASDASAD
  2015-02-07 17:06:56
  Stałe, powtarzające się impulsy przyzwyczajają nas do otrzymywanych zachęt. Powodują, że nie traktujemy ich jak wyróżnienia, a raczej jako nieodłączny element pracy. Coś naturalnego, co się nam należy.
  GÓRNIKU PRZECZYTAJ TE KILKA ZDAŃ POWYŻEJ !!!
  0
 • JASIO
  2015-02-07 23:50:33
  Czemu ludzie muszą być traktowani jak małpy? Najskuteczniejszą pochwałą jest premia uznaniowa, ale to nie zawsze muszą być pieniądze. Wyróżnieniem może być skierowanie na kurs, czy inne szkolenie, bądź praktykę . Dbałość o pracownika, powinna być połączona z dbałością o interes firmy. To wzmacnia poczucie odpowiedzialności i generuje potrzebę wzrostu autorytetu u pracownika. Czy zawsze musi być łopatologia ?
  0
 • heartz
  2015-03-07 18:40:36
  Wszystkie wymienione elementy się liczą ale tylko wtedy, gdy pensja jest na odpowiednim poziomie, inaczej to bajka dla głodnych.
  0
 • gość
  2015-03-07 23:27:38
  Fajnie się pracuje jak atmosfera jest fajna:)
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej