Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy MdM można jeszcze uratować? Oto 6 sposobów na naprawę programu

15 lutego 2015, 09:03
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Projektem nowelizacji ustawy normującej program „Mieszkanie dla młodych” zajmuje się Komitet Stały Rady Ministrów. Znany dziś kształt nowelizacji wciąż pozostawia wiele do życzenia zmieniając jedynie kosmetycznie program, który powinien zostać poddany rewolucji. Nawet jeśli rząd przyjmie ten dokument w aktualnym kształcie, to wciąż czekają go prace parlamentarne. Wciąż nie jest więc za późno, aby doszło do rewolucyjnej zmiany w działającym dziś na „pół gwizdka” programie dopłat do kredytów. Lion’s Bank proponuje 6 zmian, które poprawiłyby wykorzystanie i efektywność tego mechanizmu zmniejszając oddziaływanie programu na rynkowe relacje między popytem i podażą.
Projektem nowelizacji ustawy normującej program „Mieszkanie dla młodych” zajmuje się Komitet Stały Rady Ministrów. Znany dziś kształt nowelizacji wciąż pozostawia wiele do życzenia zmieniając jedynie kosmetycznie program, który powinien zostać poddany rewolucji. Nawet jeśli rząd przyjmie ten dokument w aktualnym kształcie, to wciąż czekają go prace parlamentarne. Wciąż nie jest więc za późno, aby doszło do rewolucyjnej zmiany w działającym dziś na „pół gwizdka” programie dopłat do kredytów. Lion’s Bank proponuje 6 zmian, które poprawiłyby wykorzystanie i efektywność tego mechanizmu zmniejszając oddziaływanie programu na rynkowe relacje między popytem i podażą. / Media
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • realista
    2015-02-17 08:27:56
    Gdyby nie było tego programu to mieszkania byłyby tańsze o 20%. Proponuję naprawę programu typu: "Kończymy z mydleniem oczu ludziom i wmawianiem że program ten pomaga kupić mieszkanie". Wprowadzamy system "dotacji bezpośredniej" tzn. połowę pieniędzy przelewamy deweloperom a drugą bankom, a ludziom podnosimy podatki aby uzyskać pieniądze na ten cel. Fachowcy ekonomiści oraz POsłowie zdecydowanie to poprą.
    0
Reklama

Zobacz więcej