Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Nadchodzi rewolucja. Oto pięć scenariuszy przyszłego rynku pracy

9 października 2016, 06:01
Tu decydujący jest czynnik środowiskowy – zmiana klimatu i wynikający z niej scenariusz: jak na rynek pracy wpłynie przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Jeśli od węgla nie odejdziemy scenariusz może być znacznie bardziej niebezpieczny – zero pracy skoro planeta umarła. Oprócz wyników samego badania i analizy przeprowadzonej przez autorkę interesujące są w tym materiale przykłady pokazujące, że już teraz zaczynają się zacierać stereotypy dotyczące pracy. Z tym, że to, co dziś często jest wyjątkiem potwierdzającym regułę w niedalekiej przyszłości stanie się zapewne nową zasadą rynku pracy. Cały raport: Praca – scenariusze przyszłości (Raport został zaprezentowany w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei 2016 w Sopocie; oprac. KM)
Tu decydujący jest czynnik środowiskowy – zmiana klimatu i wynikający z niej scenariusz: jak na rynek pracy wpłynie przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Jeśli od węgla nie odejdziemy scenariusz może być znacznie bardziej niebezpieczny – zero pracy skoro planeta umarła. Oprócz wyników samego badania i analizy przeprowadzonej przez autorkę interesujące są w tym materiale przykłady pokazujące, że już teraz zaczynają się zacierać stereotypy dotyczące pracy. Z tym, że to, co dziś często jest wyjątkiem potwierdzającym regułę w niedalekiej przyszłości stanie się zapewne nową zasadą rynku pracy. Cały raport: Praca – scenariusze przyszłości (Raport został zaprezentowany w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei 2016 w Sopocie; oprac. KM) / ShutterStock
Jak może wyglądać praca przyszłości? Próbuje to pokazać raport, który przedstawia pięć - czasem wykluczających się – scenariuszy. Każdy z nich jest odpowiedzią na inny czynnik zmian: technologiczny, społeczny, ekonomiczny, polityczny i środowiskowy. – Dzieci urodzone po 2007 roku będą żyć średnio 104 lata, i więcej. Trudno wyobrazić sobie, że na emeryturę zaczną przechodzić w wieku 60 lat – mówiła Natalia Hatalska, autorka raportu, w czasie sopockiego EFNI. – Starzejące się społeczeństwo to pierwszy istotny czynnik zmian rynku pracy – społeczny.
Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej