"Pomiary wykonane na nieorurowanym odcinku otworu, zapis parametrów płuczki i/lub próbki okruchowe wskazują na zaleganie w ramach siedmiu piaskowców z kenozoiku skały o łącznej miąższości 90,5 metra, nasyconej węglowodorami oraz 22-metrowej warstwy potencjalnie nadającej się do wydobycia" - czytamy w komunikacie.

"Możliwe do pozyskania profilowania elektrycznego były jedynie trzy niższe strefy, co wynikało z licznych problemów ze stabilizacją otworu, skutkujących obsypami i rozmyciem ścian otworu. Warstwa potencjalnie nadająca się do wydobycia została zidentyfikowana głównie na podstawie postępu wiercenia (ang. strip logs), zapisu parametrów płuczki i obserwacji fluorescencji. Niestabilność otworu wiertniczego wydaje się być spowodowana wzrastającymi naprężeniami w szczytowej partii struktury" - podano także.

Zbrajanie i testy zarówno Moftinu-1002bis, jak i wykonanego wcześniej Moftinu-1001 rozpoczną się w połowie lutego i powinny - zakończyć się na początku marc, poinformowała też spółka.

Odwierty znajdują się w bloku poszukiwawczym Satu Mare o powierzchni 765.000 akrów, znajdujący się w północno-zachodniej Rumunii. Właścicielem 60% bloku i jego operatorem jest Winstar Satu Mare SRL. Pozostałe 40% należy do spółce należącej do KMG International.

Reklama

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na Ukrainie, w Brunei, Tunezji i Rumunii oraz działalność wydobywczą na Ukrainie i w Tunezji. W 2014 r. spółka rozpoczęła prace nad odwiertami w Rumunii.