Początkowo zakładano wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego w nowej wersji dla dużych przedsiębiorstw od 1 kwietnia 2020 roku, a od 1 lipca 2020 roku dla pozostałych zobowiązanych do jego składania podatników. Ze względu jednak na trwającą epidemie COVID-19 terminy te zostały przesunięte na 1 października 2020 roku. Od tego dnia wszyscy podatnicy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT będą zobowiązani do jego składania w nowej wersji.

Ministerstwo Finansów podkreśla zaletę nowego rozwiązanie, jaką jest uroszczenie procesu składania dokumentów. Z chwilą wejścia w życie nowych przepisów nie trzeba będzie generować dwóch plików i tym samym składać dwóch podpisów elektronicznych i dwukrotnie generować UPO, co w prosty sposób przełoży się także na oszczędność czasu.

Biuro rachunkowe Efekta oferuje swoim klientom kompleksową obsługę księgowo kadrową. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, którzy nieustannie śledzą wszelkie zmiany w polskim prawie podatkowym. Zawsze chętnie odpowiadają na wszystkie pytania, a w razie potrzeby także służą radą. Po szczegóły na temat naszej oferty zapraszamy na http://efekta.waw.pl/