W środę ministra Dziemianowicz-Bąk wzięła udział w spotkaniu świąteczno-noworocznym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Warszawie.

Szefowa MRPiPS na spotkaniu ze związkowcami

"Jestem niezwykle wzruszona, że moja pierwsza wizyta jako nowo powołanej Ministry Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbywa się właśnie tutaj, u Was, w OPZZ. W szczególnym momencie, gdy macie Państwo spotkanie świąteczno-noworoczne" - powiedziała cytowana na Twitterze ministra.

"Mam nadzieję, że wkraczamy w nowe lata, w których praca, pracownicy, związki zawodowe, są doceniani, gdy dyskusja o praworządności nie pomija szanowania prawa pracy" - przekazała.

Reklama

Szefowa resortu zadeklarowała, że będzie ciężko pracować, z oddaniem i zaangażowaniem, aby los polskich pracownic i pracowników, "był jak najlepszy".

Dziemianowicz-Bąk chce odbudować dialog społeczny

"By praca była godna, by szanowani byli ludzie pracy i związki zawodowe. I aby odbudować realny dialog społeczny w Polsce między różnymi stronami związanymi ze środowiskiem pracy" - dodała.

"Serdecznie dziękuję i życzę wszystkiego dobrego" - podsumowała.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest posłanką Lewicy. W latach 2015-2019 była członkinią Zarządu Krajowego Partii Razem. W 2019 r. wystąpiła z partii. W 2020 r. była współprzewodniczącą sztabu Roberta Biedronia podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi. W 2021 r. przystąpiła do Nowej Lewicy, dołączając do frakcji SLD. Posłanka na Sejm od 2019 r. (IX-X kadencja), w Sejmie IX kadencji była członkinią Komisji ds. Unii Europejskiej, Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

W ostatnich wyborach kandydowała w okręgu nr 26 w województwie pomorskim i uzyskała 30,6 tys. głosów.

Kim jest nowa szefowa MRPiPS

Ma wyższe wykształcenie - ukończyła pedagogikę i filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim.

W latach 2010-2016 pracowała w Instytucie Badań Edukacyjnych, wykładała na Uniwersytecie Wrocławskim i w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Działa na rzecz równouprawnienia osób LGBT+ i dostępu kobiet do aborcji.

Autorka: Katarzyna Herbut