Otwieranie basenów w stolicy rozpoczęło się 6 czerwca. Pierwsze pływalnie, m.in. na Ursynowie i Białołęce zostały otwarte między 6 a 8 czerwca. 6 czerwca otwarte zostały trzy pływalnie: Aqua Relaks, Hirszfelda i Koncertowa na Ursynowie. 8 czerwca otworzono pływalnię należącą do Białołęckiego Ośrodka Sportu.

"Dzisiaj dołączają do nich kolejne kąpieliska. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze, dlatego ich otwarcie uwarunkowane było spełnieniem niezbędnych wymogów sanitarnych" - poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

Tego dnia zostało otwartych kolejnych 11 basenów. Są to placówki przy Oławskiej 3A, Lindego 20, Niegocińskiej 2A, Sosnkowskiego 3, Orląt Lwowskich 1, Poprzecznej 22, Wiertniczej 26A, Esperanto 5, Kasprzaka 1/3, Potockiej 1 oraz Konwiktorskiej 6.

Urząd przekazał również, że kolejne obiekty będą otwierane natychmiast po uzyskaniu pełnej gotowości do bezpiecznego przyjęcia warszawiaków.

Na basenach ze względu na epidemię obowiązują specjalne zasady. Według wytycznych wydanych przez Ministerstwo Rozwoju, właściciele pływalni i saun zobowiązani są zapewnić 2 m odległości klientów od kasy, dezynfekować kluczyk/bransoletkę i szafkę po każdym kliencie, usunąć krzesła i ławki w poczekalniach, regularnie dezynfekować powierzchnie wspólne i zapewnić pracownikom środki ochrony osobistej.

Ponadto liczba osób jednocześnie korzystających z obiektu nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obciążenia, przy czym nie może być to więcej niż 150 osób. Dodatkowo, w tym samym czasie z jednego toru mogą korzystać najwyżej cztery osoby.(PAP)