- Będziemy się coraz bardziej zagłębiali w świecie cyfrowej rozrywki. Podam taki przykład: coraz więcej parków rozrywki zamienia czysto analogowe atrakcje w atrakcje cyfrowe. Sami pracujemy nad kilkoma projektami spektakularnych projekcji dla parków rozrywki – mówi w rozmowie z Markiem Tejchmanem Karol Żbikowski.

Dynamicznie rozwija się też sektor rozrywki oferowany przez platformy streamingowe. - Będą królowały seriale, dlatego cieszymy się, że mamy okazję pracować przy serialu Wiedźmin dla Netflixa. Przygotowujemy efekty specjalne jako jedno z kilku studiów, bo jest to serial napakowany efektami specjalnymi. W tym kierunku będzie na pewno podążała konsumpcja rozrywki: seriale i gry komputerowe połączone ze sobą. Te światy zaczynają się przenikać – uważa nasz rozmówca.

Jego zdaniem, konkurencja między platformami streamingowymi wymusza na nich zamawianie coraz większej ilości kontentu. - Muszą się czymś odróżniać, powstają ciągle nowe projekty i myślę, że ten trend będzie jeszcze przez jakiś czas kontynuowany – mówi.