"W ubiegłym roku sprzedaliśmy jeden z naszych starszych budynków, biurowiec Spiral. Szukając nowych możliwości na rynku, zdecydowaliśmy się nabyć biurowiec Váci Greens D, który uzupełnia węgierskie portfolio grupy, a także spełnia nasze wymagania w zakresie nowoczesnych i zrównoważonych projektów klasy A. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, oferując najemcom najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa, które są szczególnie pożądane w czasie pandemii" - skomentował prezes Yovav Carmi, cytowany w komunikacie.

Nowy nabytek, budynek Váci Greens D, oferuje 16 027 m2 nowoczesnej powierzchni, która spełnia najwyższe wymogi najemców w zakresie wygody codziennej pracy oraz udogodnień w przestrzeni biurowej, takich jak atrakcyjna przestrzeń tarasowa, 246 miejsc parkingowych do dyspozycji najemców, a także liczne restauracje oraz punkty handlowo-usługowe, podano także.

Reklama

Budynek jest częścią kompleksu biurowego znajdującego się w "korytarzu biurowym" Vaci w Budapeszcie. Biurowiec nabyty przez GTC jest niemal w pełni wynajęty przez takich najemców, jak Unilever, AVON i Ford.

"Dzięki transakcji zakupu budynku Váci Greens D, węgierski oddział GTC zarządza 88 400 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, na którą składają tak rozpoznawalne projekty, jak Center Point, Duna Tower czy GTC Metro. Ponadto, w trakcie budowy jest Pillar, wyjątkowy projekt, w pełni wynajęty na długo przed oddaniem do użytku, planowanym na I kwartał 2022 r. Budynek dostarczy na rynek 29 tys. m2 najwyższej jakości powierzchni biurowej" - przypomniano także.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 48 budynków komercyjnych oferujących ponad 750 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu iSofii. Ponadto Grupa realizuje 325 tys. m2 powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których 37 tys. m2 są w trakcie budowy.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej, oferującą powierzchnie biurowe i handlowe. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)