Godzina dla Ziemi WWF poświęcana jest w Polsce walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków.

„Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69 proc. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt” – zaznaczyła organizacja WWF.

Reklama

„W Pałacu Prezydenckim i Belwederze o 20.30 wyłączono na godzinę oświetlenie, jako symboliczny wyraz troski o przyszłość naszej planety" – przekazała Kancelaria Prezydenta.

Godzina dla Ziemi w Sejmie. Tradycyjnie już w ostatnią sobotę marca, dokładnie o g. 20:30, na 60 minut wygaszone zostało podświetlenie kopuły Sali Plenarnej" – poinformowała Kancelaria Sejmu.

"Senat RP włączył się w akcję #GodzinaDlaZiemi, której celem jest ochrona różnorodności biologicznej. Iluminacja gmachu i światła wewnątrz Izby Wyższej zgasły na 60 minut".

Wygaszona iluminacja na Moście Śląsko-Dąbrowskim w Warszawie w związku z akcją „Godzina dla Ziemi".

PAP / Andrzej Lange

"Dziś wieczorem KE dołącza do milionów ludzi na całym świecie i wyłącza światła dla naszej planety" – zaznaczyła Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

W akcji Godziny dla Ziemi udział wzięły również inne państwa. W stolicy Niemiec zgasło oświetlenie Bramy Brandenburskiej .

Brama Brandenburska, Godziny dla Ziemi w Berlinie / PAP/EPA / CLEMENS BILAN

Akcja „Godzina dla Ziemi" we Włoszech. W Rzymie wyłączono m.in. oświetlenie Koloseum.

PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI

Szanghaj (Chiny) w mroku. Podczas „Godziny dla Ziemi" w wielu budynkach wzdłuż Bundu i dzielnicy finansowej Lujiazui wyłączono światła.

PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI