Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Rada Ministrów we wtorek przyjęła zmiany w uchwale w sprawie prowadzenia międzynarodowych działań solidarnościowych w celu profilaktyki i zwalczania zachorowań na COVID-19 oraz wyrażenia zgody na udostępnienie partnerom zagranicznym szczepionek przeciw COVID-19.

"Korekcie ulegnie dotychczasowy model prowadzenia uzgodnień dotyczących zbywania szczepionek przeciw COVID-19. Wskazana została dodatkowa dokumentacja, która będzie potrzebna do przeprowadzenia transakcji dotyczących takiego zbycia" – podano w komunikacie CIR.

Wyjaśniono, konieczność wprowadzenia zmiany wynika z bieżącej oceny zarządzania transakcjami zbywania szczepionek przeciw COVID-19, zwłaszcza tych, które są dokonywane poza obszar Unii Europejskiej. Oceniono, że "niezbędne jest dostosowanie zakresu upoważnienia udzielonego przez ministra zdrowia dla Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, w odniesieniu do procesu zbycia oraz kompleksowej realizacji i organizacji tego przedsięwzięcia, co związane jest z faktycznym przebiegiem administracyjnej obsługi dokumentów".

Reklama