Próbka zakażona wirusem Sars-Cov-2 została pobrana z powierzchni mięsa. W poprzednio zgłaszanych przypadkach groźny patogenu był znajdowany na powierzchni opakowań z importowanymi mrożonymi owocami morza.

Zgodnie z numerem rejestracyjnym podanym w oficjalnym komunikacie zakażone skrzydełka pochodziły z zakładu Aurora Alimentos działającego w południowym stanie Santa Catarina.

W oświadczeniu stwierdzono, że testy na obecność koronawirusa u osób, które prawdopodobnie miały kontakt z produktem oraz testy produktów pokrewnych dały wynik negatywny. Przedstawiciele lokalnej administracji zaapelowali do konsumentów o zachowanie ostrożności przy zakupie importowanych mrożonki, ryb, owoców morza i innych produktów pochodzących z wody.

Trzy próbki opakowań importowanych mrożonych owoców morza w Yantai, północnym mieście prowincji Shandong, wykazały pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, poinformowały we wtorek władze miasta na swoim oficjalnym koncie Weibo.

W środę państwowa telewizja poinformowała, że ​​w restauracji w Wuhu, mieście w chińskiej prowincji Anhui, wyniki testu na obecność wirusa na zewnątrz opakowania mrożonych krewetek Ekwadoru są dodatnie. Opakowanie krewetek z Ekwadoru również dało wynik pozytywny w Xi'an, poinformowała w czwartek państwowa telewizja.

Polecamy: Turystyka przez lata pomagała odbudowywać Chorwację. Teraz może ją pociągnąć na dno recesji