"Piękne i nietuzinkowe oferty nieruchomości, to cenowe widełki od 16 do 21 mln zł. Należy je nazwać posiadłościami, głównie z powodu wielkości działki, co jest ściśle z tym związane. Nawet piękny dom o powierzchni np. 700 mkw., nie może być posiadłością bez działki. Domy te są rozrzucone po całej Polsce, aczkolwiek oscylujące w kierunku miast, lotnisk itp. Natomiast równie interesujące nieruchomości (rezydencje) to domy na działkach od 3 tys. do 10 tys. mkw. Działki są bardzo ważne, ponieważ stwarzają możliwość odizolowania się oraz umieszczenia dodatkowych nieruchomości np: domu gościnnego, stajni, domku klubowego" - powiedział PAP Life Przemysław Marciszewski z firmy Emmerson zajmującej się nieruchomościami.

Marciszewski zdradził także, że basen, czy kort tenisowy przy nieruchomościach wartych kilkadziesiąt milionów, nie są wymyślnym luksusem...

"Dodatkowe atrakcje takie jak basen czy kort tenisowy, jeśli można je tak nazwać, od pewnego poziomu są +obowiązkowym+ dodatkiem związanym z zainteresowaniami właścicieli. Około 40 proc. nieruchomości posiada obydwie rzeczy. W większości są to baseny kryte, wkomponowane w bryłę budynku" - zdradził specjalista.

Przykładem luksusowej rezydencji za 8,5 mln zł jest dom w samym sercu Konstancina. Nieruchomość posiada ogród zaprojektowany według wzoru francuskiego, czyli pełen kwiecistych alej, szpalerów i labiryntów.

Rezydencja ma kilka poziomów, m.in. poziom rekreacyjny, na którym znajdują się: hall wewnętrzny, pomieszczenie basenowe, basen z automatycznie sterowaną przykrywą lustra wody, SPA, gdzie znajdują się 4 miejsca siedzące i jedno miejsce leżące z leczniczymi wodnymi dyszami biczowymi oraz osobnymi dyszami powietrznymi, a także stół do Snookera, sauna, przebieralnia, pomieszczenie kina domowego.

Poziom pierwszy to m.in. hall główny wejściowy, kuchnia w pełni umeblowana z wyposażeniem AGD, pokój dzienny, salon dzienny z kominkiem, salon fortepianowy, jadalnia, salon TV/Audio/Video, toaleta. Na kolejnych poziomach znajdują się m.in. liczne sypialnie połączone z łazienkami, gabinety, szatnie, pokoje gościnne.

Ten wart miliony dom ma łączną powierzchnię 1100 mkw.

Jak powiedział PAP Life Przemysław Marciszewski popyt na takie rezydencje nie jest mały. "Zainteresowanie jest w miarę stałe, ponieważ jest to dość wąski portfel klientów. Jednak można wychwycić pewną sinusoidę" - zdradził Marciszewski.

"Takimi ofertami zainteresowani są przede wszystkim ludzie biznesu. Jeżeli chodzi o show-biznes to częściej są to prezenterzy telewizyjni niż aktorzy" - zdradził.