Budimex: W 2017 r. szansa na wzrost przychodów, trudno o poprawę wynikuWarszawa, 24.02.2017 (ISBnews) - Budimex spodziewa się w najbliższych kwartałach wzrostu sprzedaży, choć trudno będzie o poprawę wyników finansowych w 2017 r., poinformował prezes Dariusz Blocher.

"Wydaje mi się, że będzie ciężko [poprawić wynik]. Mamy 9-procentową rentowność na poziomie zysku operacyjnego, to jest bardzo dobry wynik. Będziemy robić wszystko, żeby to wzrosło, ale nie mogę tego zagwarantować" - powiedział Blocher podczas konferencji prasowej.

"Wydaje się, że sprzedaż powinna rosnąć ze względu na portfel. Tu jest szansa na wzrosty" - dodał.

Blocher podkreślił, że 2016 to kolejny bardzo dobry rok dla Grupy Budimex, w którym Budimex SA osiągnął wyniki plasujące spółkę na pierwszym miejscu największych firm budowlanych w Polsce. Pomimo spadku produkcji budowlano-montażowej o 14,4% Grupa zwiększyła sprzedaż o 8,5% i wypracowała rekordowy zysk netto na poziomie 410 mln zł.
Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.


(ISBnews)