Miesiąc prawdy dla budżetu. Wkrótce dowiemy się, dlaczego wpływy z VAT wzrosły o 40 proc.

26 kwietnia 2017, 07:39 | Aktualizacja: 26.04.2017, 21:43
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Wpływy z podatków

Wpływy z podatkówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wpływy z VAT wzrosły o 40 proc. Za miesiąc zobaczymy, jaka w tym zasługa lepszej ściągalności.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (18)

  • zefirek(2017-04-26 10:35) Zgłoś naruszenie 4541

    Służby zadziałały i budzet zaczął się spinać ! No przecież nie Rosjanie nam dospypali kasy do budzetu /śmiech/

    Odpowiedz
  • pablobodek(2017-04-26 10:41) Zgłoś naruszenie 1861

    Większa siła nabywcza konsumentów jako skutek 500+ dała 40 % wzrost podatku VAT. Jeśli PiS da 1000+, to wzrost będzie 80 % - sukces światowy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Brawo Jednak Bóg istnieje(2017-04-26 11:06) Zgłoś naruszenie 8026

    PO tylko potrafiło okradać Polaków Za PiS nie byłem ale widać efekty Tylko Kuziz15

    Odpowiedz
  • Polak(2017-04-26 11:21) Zgłoś naruszenie 7173

    Bardzo dobrze PIS !!!! ,teraz widac czyje dzialania przynosza konkretne efekty a nie tylko zlodziejstwo, piekne gadki i mydlenie oczu jak za PO !!! Chociaz widze ze zostalo jeszcze wielu agentow ktorzy wkladaja kij w szprychy zeby zdestabilizowac dzialania PIS !!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wrrr(2017-04-26 11:56) Zgłoś naruszenie 1122

    dlaczego? bo zajmują $$$ i nie zwracają VAT takim firmą: http://www.mgm.com.pl

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Karol(2017-04-26 12:17) Zgłoś naruszenie 7244

    Ten wzrost VATu to efekt uboczny rozdawnictwa na cele indywidualnej konsumpcji zwiekszajacej obroty handlu, kosztem palacych inwestycji w infrastrukture.

    Odpowiedz
  • alex(2017-04-26 18:52) Zgłoś naruszenie 3119

    wystarczy nie kraść

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wasaty Janusz(2017-04-26 21:03) Zgłoś naruszenie 1318

    Da sie?Widac ze sie da,tylko wystarczy zatroszczyc sie o kraj a nie o wlasne interesy i portfele.

    Odpowiedz
  • IMHO(2017-04-27 06:33) Zgłoś naruszenie 54

    Kasa ukradziona polskim przedsiębiorcom. US nie zwracają nadpłaconego VAT

    Odpowiedz
  • andy(2017-04-27 09:17) Zgłoś naruszenie 60

    Za PO mówiono "bogaty obywatel to bogaty kraj" teraz "bogaty kraj to ...?"

    Odpowiedz
  • andy(2017-04-27 10:27) Zgłoś naruszenie 30

    Wiekszosc z tych rozwiazan istniała już wiele lat temu, lecz w wyniku długiej walki przedsiebiorcow (gdyż powodowaly np. zatory płatnicze) obostrzenia te zniesiono ażeby ulatwic prace przedsiębiorcom. Wiekszosc skorzystala z tego dla dobra nas wszystkich choc nieliczni wykorzystali to w niecnych celach. To jest wybor. Czy więcej wolności licząc się z tym, ze niektórzy to niecnie wykorzystają czy dokręcanie sruby dla wszystkich ażeby zlapac kilku złodziei. Dotychczasowa historia uczy, iż ta druga metoda jest znakomita... na krotka mete lecz w dluzszym czasie powoduje regres. Z milosci można tak mocno przytulic az udusimy. Pamiętajmy, to już było. Historia magistra vitae est.

    Odpowiedz