"Dzisiejsza umowa ma stosunkowo małą wartość, ale o wielkim znaczeniu dla miasta Łochów. (...) Ten kontrakt zapewni nam sprawną komunikację kolejową i kołową w Łochowie" - powiedział Bresch.

"To bardzo istotna inwestycja, gdyż kierowcy i piesi zyskają swobodną, bezpieczną drogę z północy na południe Łochowa. Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie wyeliminuje postoje przed zamkniętymi rogatkami oraz skróci czas przejazdu. Bardzo ważna jest także poprawa bezpieczeństwa nie tylko naszych mieszkańców, lecz wszystkich uczestników ruchu drogowego i kolejowego" – dodał Robert Mirosław Gołaszewski, burmistrz Łochowa.

Budowa tunelu w Łochowie pod torami kolejowymi zostanie zrealizowana w ciągu 30 miesięcy.

PKP PLK planują, że jeszcze w maju podpisana zostanie kolejna umowa, tym razem na budowę wiaduktu drogowego w Łochowie nad linią Warszawa – Białystok i drogą krajową nr 50. To rozwiązanie dodatkowo ułatwi komunikację w mieście i okolicy, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2017–2019.

Pasażerowie w Łochowie już od 1,5 roku korzystają z przebudowanej stacji kolejowej. Perony zostały podwyższone, co ułatwia podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów.

Inwestycje realizowane są w ramach modernizacji linii E75 Warszawa – Białystok. Modernizacja tej trasy to aktualnie jedna z najważniejszych inwestycji na polskich torach, której efektem będą szybsze i wygodniejsze podróże ze stolicy do Białegostoku. (PAP)