„Musimy kontynuować marsz w kosmos, w imię przyszłości całej ludzkości” – mówił Hawking w czasie wystąpienia w Britain’s Oxford University Union.

Hawking sugeruje, że aby przetrwać, ludzkość będzie musiała stać się gatunkiem, który udomowi inne planety. Co więcej, będzie się to musiało stać w ciągu 100 lat, tyle w opinii słynnego fizyka zostało nam czasu na Ziemi. To znacznie mniej, niż fizyk przewidywał jeszcze w listopadzie – wówczas dawał ludzkości aż 1000 lat.

Amerykański fizyk uważa, że ludzkość w ciągu stu lat jest w stanie tego dokonać, tak jak dokonała bardzo wielu odkryć w ciągu ostatniego wieku. W pierwszej kolejności obiecująca perspektywą wydają się być plany kolonizacji Marsa.

Elon Musk, założyciel takich technologicznych gigantów, jak Tesla i Spacer uważa, że ludzie wylądują na Marsie do 2025 roku, a do 2033 założą tam kolonię. Wytworzenie stabilnego środowiska na Marsie zajmie kolejne dekady. Jego firma SpaceX planuje w 2018 roku wysłać na Marsa bezzałogowy statek kosmiczny Dragon.

>>> Czytaj też: Hawking: Powstanie pełnej sztucznej inteligencji może zwiastować koniec ludzkości