"Firma w ciągu 3 lat funkcjonowania współpracowała m.in. z siecią Drogerie Polskie, Dayli i sklepami GoSport, natomiast obecnie największymi odbiorcami produktów Vabun są: Jeronimo Martins (właściciel Hebe i Biedronki) oraz sieć salonów mody męskiej Pako Lorente. Ponadto zarządzający stopniowo próbują wyjść z produktami na rynki zagraniczne i tworzą pierwsze przyczółki w Niemczech i Czechach oraz w Azji" - czytamy w komunikacie.

Środki z emisji akcji, która będzie bezpośrednio poprzedzała wprowadzenie akcji na rynek NewConnect, przeznaczone zostaną na rozszerzenie asortymentu o tzw. półkę średnią, a także umożliwią szersze uczestnictwo w targach krajowych i zagranicznych, podano również.

"Przygotowaniem do debiutu zajmuje się autoryzowany doradca rynku NewConnect - wrocławska spółka Blue Oak Advisory Sp. z o.o. Zgodnie z uzyskanym harmonogramem złożenie dokumentów na Giełdzie Papierów Wartościowych nastąpić powinno z końcem października bieżącego roku" - czytamy dalej.

Vabun S.A. jest częścią grupy kapitałowej należącej do giełdowej spółki MBF Group S.A. Zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów kosmetycznych dla mężczyzn i kobiet pod marką własną Vabun. Działa od końca 2014 r.

(ISBnews)