W najbliższych godzinach konsolidacja ta, choć już prawdopodobnie w nieco szerszym zakresie, powinna być kontynuowana. Inwestorzy wstrzymywać się będą z większymi transakcjami w oczekiwaniu na oficjalny raport z amerykańskiego rynku pracy. Zostanie on zaprezentowany o godz. 14.30. Prognozy zakładają, że stopa bezrobocia wzrosła w październiku do poziomu 9,9% z 9,8 we wrześniu. Ponadto oczekuje się, iż w amerykańskiej gospodarce w minionym miesiącu liczba etatów zmniejszyła się o 175 tys. (wobec ubytku na poziomie 263 tys. we wrześniu). Zwykle drugi z wymienionych wskaźników skupia o wiele większą uwagę inwestorów. Tym razem jednak bardzo istotny może okazać się również odczyt stopy bezrobocia. Na rynku trwa dyskusja, czy zostanie przekroczona psychologiczna bariera 10,0%. Jeśli tak się stanie, na giełdach jak i w notowaniach EUR/USD może pojawić się dość silna spadkowa presja.

W związku z oczekiwaniami na wspomniany raport, notowania walut prawdopodobnie nie zareagują zbyt silnie na publikację danych z Niemiec odnośnie dynamiki zamówień w przemyśle, które poznamy o godz. 12.00. 

Podczas wczorajszej sesji na rynku krajowym obserwowaliśmy konsolidację notowań złotego. Kurs EUR/PLN pozostawał w przedziale 4,2400-4,2700. Dzisiaj konsolidacja ta do czasu publikacji danych z amerykańskiego rynku pracy będzie prawdopodobnie kontynuowana. Uwaga inwestorów w kraju w najbliższych godzinach skupiać się będzie na giełdowym debiucie polskiego koncernu energetycznego PGE. Debiut ten nie powinien mieć jednak zbyt dużego wpływu na notowania polskiej waluty.