74 dni - tyle zajęło Apple sprzedanie miliona iPhone’ów. Smartfon odniósł ogromny sukces. Od 2007 roku sprzedano już ponad 42 miliony tych urządzeń. Tablet o nazwie iPad ma być kolejnym przebojem Apple. Bukmacherzy jednak sądzą, że będzie miał gorszy debiut od iPhone.

YouWager.com ocenia na 73 proc. prawdopodobieństwo, że Apple sprzeda milionowego iPada po czasie dłuższym niż 74 dni. Zdaniem Braina Sanza, który pracuje w bukmacherskiej firmie, jakiegokolwiek produktu Apple by nie zaproponował, sprzedaż i tak będzie ogromna, jednak tabletowi nie pójdzie tak dobrze jak iPhone’owi. „Tablety to naprawdę rozwijające się produkty”- komentuje Angela McIntyre z firmy doradczej Gartner w Kalifornii. McIntyre szacuje, że w ciągu pierwszego roku Apple sprzeda 4,2 mln tabletów.

iPad będzie dostępny w sklepach od 3 kwietnia. Apple od zeszłego tygodnia prowadzi przedsprzedaż tabletów. Wall Street Journal poinformował wczoraj, że zostało już złożonych kilkaset tysięcy zamówień na nowy produkt giganta informatycznego.