Okazuje się jednak, że panika nie była widoczna na europejskich parkietach, a kontynuację przeceny w USA udało się na moment przekłuć nawet w niewielkie zyski. Nieco lepsze nastroje były widoczne również na amerykańskim rynku długu.

Rozpoczęcie nalotów na Jemen przez Arabię Saudyjską oraz jej koalicjantów, które skierowane były przeciwko tamtejszym bojówkom z ruchu Huti, spowodowały przede wszystkim pokaźne wzrosty cen ropy naftowej. Sytuacja ta wydaje się nieco przesadzona, gdyż eksport surowca z Jemenu stanowi śladową wartość dla międzynarodowego rynku. Jednak niestabilność w tamtejszym rejonie często wpływa na wahania ropy naftowej. Wobec wzrostów cen czarnego surowca, mocno traciły dzisiaj akcje z sektora transportowego, co widocznie było przede wszystkim w pierwszych godzinach handlu na Wall Street. Wydawało się nawet, że może być kontynuowany wczorajszy ruch spadkowy na rynku giełdowych w USA. Wczoraj indeks Nasdaq stracił ponad 2%, co było spowodowane głównie przeceną spółek z sektora technologicznego. Jednakże pokaźne straty zostały zredukowane na około 2 godziny przed zakończeniem handlu w USA. Polepszenie nastrojów wśród inwestorów widoczne jest również na rynku długu, gdyż rentowności amerykańskich 10-latek znalazły się dzisiaj ponad poziomem 2%, pierwszy raz od 18 marca. Inwestorzy kupowali dzisiaj akcje przede wszystkich technologicznych spółek, chęcią odrobienia wczorajszych strat. Apple, IBM oraz Intel zyskiwały dzisiaj nawet ponad 1%. Traciły za spółki transportowe. Delta Airlines zniżkuje obecnie ponad 1%. Tuż przed godziną 20:00 S&P 500 znajduje się bardzo blisko wczorajszego zamknięcia, tracąc zaledwie 0,03%. DJIA również bardzo płasko, zyskuje 0,07%, a Nasdaq 0,07% na minusie.

Europejskie parkiety również nie dały zastraszyć się sytuacją z Jemenu, jednakże i tak dzień został zakończony na wyraźnym minusie. Na zamknięciu DAX: -0,18%, CAC 40: -0,29%, FTSE 100: -1,37%. Słabsze nastroje odcisnęły większe piętno na polskiej giełdzie, co skutkowało znaczącą przeceną głównego indeksu WIG20. Indeks Blue Chipów zakończył dzisiaj dzień z 0,79% stratą.