"Sumaryczny backlog wynosił na koniec października 377 mln zł, z czego połowa przypada na rok bieżący. Natomiast portfel zamówień na przyszły rok niższy niż w latach minionych i wynosi 190 mln zł, ale wynika to głównie braku pieniędzy z nowej perspektywy unijnej. Dlatego liczymy na szybką jego budowę" - powiedział Jaguś podczas konferencji prasowej.

Dodał, że obecnie prawie pewne jest pozyskanie kolejnych zamówień na kwotę 86 mln zł. Dodatkowo spółka uczestniczy w przetargach o wartości 257 mln zł w sektorze komercyjnym oraz 137 mln zł w sektorze publicznym.

"W IV kw. oczekujemy dalszej poprawy wyników i liczymy, że będzie on najlepszym w całym roku, a w przypadku przychodów nawet rekordowy. W efekcie cały rok będzie uwieńczony dynamicznym wzrostem przychodów i utrzymaniem rentowności" - podsumował prezes.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 577,5 mln zł w 2014 r.