Zacznijmy od aspektu fundamentalnego. Samo przejrzenie setek spółek, dopasowanie ich do odpowiedniej branży, a następnie sprawdzenie jak wyglądają ich poszczególne wskaźniki fundamentalne mogłoby okazać się zadaniem zbyt trudnym i czasochłonnym dla początkującego inwestora co na starcie mogłoby zniechęcić go do inwestowania. Ze Squaberem proces ten staje się znacznie łatwiejszy. Specjalnie przygotowana zakładka tabela spółek pozwala na błyskawiczne przefiltrowanie wszystkich firm z parkietu. Załóżmy więc, że jesteśmy zainteresowani branżą deweloperską, w której szukamy niezbyt zadłużonych spółek (przyjmijmy kryterium zadłużenia ogółem poniżej 50%) ze średnią lub dobrą sytuacją finansową posiadającą dodatnie wskaźniki ceny do zysku i wartości księgowej. Po przefiltrowaniu wszystkich firm z branży w zaledwie kilka chwil widzimy, że nasze kryteria spełniają tylko dwie spółki: Ronson Europe oraz Vantage.

SQUABER, tabela spółek

SQUABER, tabela spółek

źródło: Inne

Po wykonaniu wstępnej analizy fundamentalnej pora na sprawdzenie sytuacji technicznej na poszczególnych spółkach. W związku z faktem, że poprzednie kryteria spełniły tylko dwie firmy to właśnie je warto “wziąć pod lupę”. Oczywiście jeśli potrafimy, analizę tę możemy wykonać sami, w końcu co trudnego może być w wyznaczeniu linii trendu? Squaber oferuje jednak o wiele szersze możliwości. Po pierwsze należy wyróżnić tutaj algorytm, który na podstawie wolumenu na danych poziomach cenowych tworzy na wykresie miejsca zwiększonej aktywności inwestorów, czyli tzw. strefy popytu i podaży za którymi kryję się na prawdę spory kapitał. Po drugie z kolei, i co ważniejsze, aplikacja pozwala na ustawienie alarmów na danych poziomach cenowych, czy też po dotarciu do elementów widocznych na wykresie. Inwestor nie musi więc na bieżąco śledzić notowań spółki ponieważ w momencie dotarcia ceny w wyznaczone rejony zostanie on mailowo poinformowany o takim zdarzeniu. Przyjrzyjmy się więc dwóm wspomnianym wcześniej spółką. Patrząc na notowania od razu w oczy rzucają się strefa popytowa oraz pociągnięta po dołkach linia trendu widoczne na wykresie Ronson Europe. Możemy więc włączyć alarm w przypadku ponownego dotarcia ceny w te okolice.

SQUABER notowania

SQUABER notowania

źródło: Inne

Squaber jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą poświęcać setek godzin na analizowanie raportów spółek czy też śledzenie zachowania ich notowań. Dzięki tej aplikacji inwestowanie staje się znacznie łatwiejsze. Aby znaleźć dla siebie odpowiednią firmę pod zakup akcji wystarczy jedynie dokonać wstępnej selekcji fundamentalnej, która dzięki Squaberowi zajmie krótką chwilę, a następnie zaalarmować interesujące nas poziomy i czekać na informację od naszego strażnika giełdowego, że cena do nich dotarła.