"Nie możemy zapomnieć, że 2015 rok był bardzo mocny i jako baza był naprawdę wysoko. Z tego punktu widzenia osiągnięcie tego roku jest naprawdę rekordowe i głęboko wierzymy, że druga część 2016 r. nie będzie gorsza" – powiedział wiceprezes Marcin Szewczykowski podczas konferencji prasowej.

Prezes Gilles Clavie dodał, że wyniki odnotowane dotychczas za lipiec 2016 r. wskazują na pozytywny efekt dwóch dużych wydarzeń w Polsce – szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

"Nie widzę czarnych chmur nad perspektywami działalności na resztę roku" – powiedział.

Szewczykowski zwrócił uwagę, że oprócz pozytywnych czynników spółka musi jednak reagować na presję po stronie kosztowej, w tym presję płacową związaną z niskim bezrobociem w dużych miastach, gdzie jest najwięcej hoteli Orbisu.

"To, co na pewno chcielibyśmy podkreślić, to bardzo dobry wzrost, bardzo dobre wskaźniki makroekonomiczne i bardzo dobry nastrój konsumencki, który obserwujemy" – dodał.

Orbis podał dziś, że wynik EBITDA grupy kapitałowej za 2016 rok powinien osiągnąć wartość w przedziale pomiędzy 360 mln zł a 370 mln zł.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec czerwca 2016 roku sieć Grupy składała się ze 114 hoteli, dysponujących około 19,5 tys. pokojów. Większość z nich funkcjonowało w Polsce.

(ISBnews)