statystyki

Ronson nadal widzi szansę na wydanie 70 mln zł na grunty do końca roku

4 sierpnia 2016, 13:07 | Aktualizacja: 04.08.2016, 14:21
Źródło:ISBnews

Ronson widzi szansę na pełne wykorzystanie pozostałego do końca roku budżetu na zakup działek pod inwestycje, wynoszącego ok. 70 mln zł, poinformował dyrektor finansowy Tomasz Łapiński.

Reklama

Reklama
"Jest szansa na wykorzystanie tego budżetu. Nie planujemy dokupu działek w Szczecinie i Wrocławiu, ale w Poznaniu mamy nadzieję, że niedługo będziemy zamykać [transakcję nabycia] i Warszawę - niezależnie od zakupu Marywilskiej - musimy uzupełnić o 1-2 działki" - powiedział Łapiński podczas konferencji prasowej.

W ocenia zarządu spółki, kontraktacja gruntów "jest coraz trudniejsza", jeśli ma pozostawać zgodna z profilem marżowym Ronsona.

"W Poznaniu ceny gruntów nie odbiegają od warszawskich, podczas gdy cena mieszkań - tak. Także w Warszawie ceny gruntów są wyśrubowane, właściciele korzystają z hossy na rynku" - podsumował Łapiński.

W maju br. Ronson sfinalizował zakup działki przy ulicy Marywilskiej na Żeraniu w Warszawie, gdzie realizuje największe w swojej historii osiedle (Miasto Moje) na ok. 1 500 mieszkań. Kosztowała ona ok. 36 mln zł.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2015 r. sprzedał 906 mieszkań, tj. o 27% więcej niż rok wcześniej.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze