"Prospekt emisyjny został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji serii B, serii C, oraz serii D do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych" – czytamy w komunikacie.

Na początku roku akcjonariusze Sescom zgodzili się na przygotowanie do przejścia na główny rynek GPW z NewConnect. Wejście na duży parkiet miało umożliwić dalszą ekspansję globalną oraz umocnienie pozycji firmy poprzez inwestycje w badania i rozwój, kapitał ludzki i nowe technologie. Firma nie wykluczała też możliwości akwizycji firm, podawano wówczas.

Grupa Sescom dostarcza kompleksowe usługi techniczne dla klientów sieciowych i wielkopowierzchniowych – przedstawicieli handlu detalicznego (m.in. Douglas, LPP, Kappahl, Ordipol, Rossman, Piotr i Paweł), bankowości i ubezpieczeń (m.in. Eurobank) i telekomunikacji.

Sescom S.A. jest właścicielem Grupy Sescom, czyli wszystkich spółek zagranicznych Sescom (Sescom GmbH, Sescom Technischer Support GmbH, Sescom Czech Republic s.r.o., Sescom Műszaki Szerviz Kft.) oraz Sestore Sp. z o.o. i SDC Sp. z o.o.

(ISBnews)