statystyki

M.Mutor zrezygnował ze stanowiska szefa Narodowego Centrum Kultury

12 sierpnia 2016, 14:33 | Aktualizacja: 12.08.2016, 14:36
Źródło:PAP
Marek Mutor zrezygnował ze stanowiska dyrektora Narodowego Centrum Kultury - podało w piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jak tłumaczy Mutor, decyzja motywowana jest względami osobistymi. Obowiązki szefa NCK przejąć ma Eliza Dzwonkiewicz.

Reklama

Reklama

Mutor objął stanowisko dyrektora NCK w lutym, w związku z koniecznością realizacji pilnych zadań instytucji: organizacji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski i udziału w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży. Od lutego do sierpnia NCK realizowało kilkaset projektów kulturalnych. "Ponadto w NCK uporządkowano wiele wewnętrznych procedur instytucji" - podano w komunikacie, który ukazał się w piątek na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Po pomyślnym wykonaniu tych zadań Marek Mutor złożył rezygnację z powodów osobistych. Zamierza wrócić do pracy w Ośrodku +Pamięć i Przyszłość+ we Wrocławiu, instytucji wspólnie prowadzonej przez MKiDN oraz samorząd wrocławski, aby realizować projekt budowy sieci instytucji zajmujących się historią ziem zachodnich i północnych oraz rozwijać działalność nowo powstałego Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Równocześnie Mutor pozostaje członkiem ministerialnego zespołu ds. przygotowania obchodów stulecia odzyskania niepodległości - zaznaczono.

Jak podano, Mutor zrezygnował ze stanowiska dyrektora NCK 10 sierpnia. "Rezygnacja jest motywowana względami osobistymi. Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński zamierza ją przyjąć i powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora NCK Elizie Dzwonkiewicz, dotychczasowemu zastępcy dyrektora. Jednocześnie minister dziękuje Markowi Mutorowi za dotychczasową dobrą współpracę" - poinformował resort kultury.

Mutor w piątkowym oświadczeniu, które przekazał PAP rzecznik NCK Michał Laszczkowski, podkreślił: "po pomyślnej realizacji tych wyzwań podjąłem decyzję o powrocie do pracy w Ośrodku +Pamięć i Przyszłość+ we Wrocławiu. Decyzja ta ma charakter osobisty, ale równocześnie wynika z przekonania, że szeroka prezentacja historii ziem zachodnich i północnych, to zadanie, któremu warto się poświęcić".(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze