statystyki

Zabraknie specjalistów w Polsce. Więcej ofert niż chętnych

16 sierpnia 2016, 07:27 | Aktualizacja: 16.08.2016, 07:30
Źródło:PAP
szef pracodawca pracownik

szef pracodawca pracownikźródło: ShutterStock

Jak wynika z raportu CEDEFOP, do 2025 roku w kraju będzie znacznie więcej wakatów dla specjalistów niż w Unii Europejskiej - pisze "Puls Biznesu".

Reklama

Reklama

Europejskie Centrum Kształcenia Zawodowego sprawdziło prognozę zapotrzebowania na pracowników o określonych kompetencjach w Polsce do 2025 roku. Okazuje się, że aż 34 proc. wakatów będzie skierowanych do specjalistów o wysokich kompetencjach biznesowych, technicznych i naukowych. Polski rynek ma wchłonąć 10 proc. więcej takich osób niż pozostałe kraje UE.

Według danych CEDEFOP najwięcej nowych miejsc pracy można się spodziewać w branży dystrybucyjnej, budowlanej, transporcie, usługach oraz szeroko pojętym biznesie.

Reklama

Reklama

 • dd(2016-08-16 08:51) Odpowiedz 222

  "...w kraju będzie znacznie więcej wakatów dla specjalistów niż w Unii Europejskiej..." To jest logicznie niemożliwe, jako że Polska jest mniejszym zbiorem niż UE więc wakatów w Polsce nie może być więcej niż w UE. "...Polski rynek ma wchłonąć 10 proc. więcej takich osób niż pozostałe kraje UE." Już lepiej, chociaż wydaje się mało prawdopodobne że Polski rynek zatrudni więcej "takich osób" niż wszystkie pozostałe kraje UE. Czy redakcja Forsala zatrudnia jakiegoś recenzenta? Tzn. kogoś, kto nie tylko sprawdza czy są błędy ortograficzne? Mimo dużej ilości nędznych (pseudo)artykułów lubię ten portal, ale czasem krew mnie zalewa bo to co czytam jest porównywalne wartością z o2.pl i tym podobnym. Wydawało mi się, że ten portal się lansuje na jakościowy, a takiej krótkiej notki nie potraficie sprawdzić pod kątem spójności logicznej.

 • niepelnosprawny,org(2016-08-16 11:24) Odpowiedz 51

  w {olsce buduja sie centra siegowe, logistyczne, outsoucingowe, zobaczymy...

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • stary Polak(2016-08-16 18:44) Odpowiedz 41

  dobrze że nie zabraknie prezesów, wiceprezesów, dyrektorów, kierowników i członków rad nadzorczych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze