statystyki

Płace Polaków wystrzeliły w górę. GUS podał nowe dane o zarobkach

17 sierpnia 2016, 14:21 | Aktualizacja: 17.08.2016, 14:27
Źródło:ISBnews
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Wynagrodzenia w firmach mocno wzrosły - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez GUS. Ekonomiści nie spodziewali się tak dobrych wyników.

Reklama

Reklama

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w lipcu 2016 r. wzrosło o 4,8 proc. rok do roku, zaś zatrudnienie w przedsiębiorstwach zwiększyło się o 3,2 proc. rok do roku, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

W ujęciu miesięcznym, przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 0,9 proc. i wyniosło 4 291,85 zł. Natomiast zatrudnienie w przedsiębiorstwach w ujęciu miesięcznym wzrosło o 0,2 proc. i wyniosło  5 761,7 tys. osób, podano w komunikacie.

Jedenastu ankietowanych przez ISBnews analityków spodziewało się, że wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw wyniósł 3,1 proc. rok do roku w lipcu (wobec wzrostu o 3,1 proc. rok do roku w czerwcu br.).

Według nich, wynagrodzenia w tym sektorze w lipcu zwiększyły się o 3,7-4,8 proc. rok do roku, przy średniej na poziomie 4,3 proc. rok do roku (wobec 5,3 proc. wzrostu w czerwcu br.).

>>> Czytaj też: Nasze płace rosną najszybciej w OECD. Do Zachodu jednak nadal daleko

Reklama

Reklama

  • Realista (2016-08-17 14:41) Odpowiedz 2453

    Wystrzeliły w górę xD Ciekawe, jak długo jeszcze liberalni złodzieje będą okradać pracowników z należnych im płac.

    Pokaż odpowiedzi (4)
  • peter(2016-08-17 15:50) Odpowiedz 1819

    Jeju, PO biło nas słupkami jak to jest dobrze ale dzisiejsza propaganda PiS przerasta wszystko.

  • Terminator(2016-08-17 14:57) Odpowiedz 172

    Płace Polaków wystrzeliły w górę. Ale wystrzeliły! Uwaga, Rumunia nas niedługo dogoni!

  • przemek(2016-08-17 20:30) Odpowiedz 164

    Wbrew internetowym ujadaczom i niedorajdą w Polsce z roku na rok jest o dużo lepiej, płace rosną, ceny spadają jak i bezrobocie. Ale niedorajdy dalej będą bredzić jaka to w Polsce ruina. Taki już los polskich cebulaków.

  • RafalBcn(2016-08-17 17:49) Odpowiedz 151

    O kurcze, to już prawie 500€ miesięcznie...

  • buehehe(2016-08-17 16:25) Odpowiedz 153

    Nie płace polaków tylko płace prezesów.

  • hilli(2016-08-17 16:24) Odpowiedz 92

    nie badzmy naiwni. Ten artykul to bzdura - propaganda !!!

  • max(2016-08-17 15:56) Odpowiedz 72

    to jest wstyd te pensje