statystyki

USA: Sondaż: przewaga Clinton nad Trumpem zmalała do 5 pkt. proc.

26 sierpnia 2016, 21:50 | Aktualizacja: 26.08.2016, 22:26
Źródło:PAP

Przewaga Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem wśród wyborców, którzy prawdopodobnie wezmą udział w amerykańskich wyborach prezydenckich 8 listopada, zmalała do 5 punktów procentowych - wynika z opublikowanego w piątek sondażu Reuters/Ipsos.

Reklama

Reklama

We wtorkowym sondażu Reuters/Ipsos kandydatka Demokratów prowadziła 12 punktami procentowymi, co było jej najlepszym dotąd wynikiem.

Obecnie 41 proc. prawdopodobnych wyborców poparło Clinton, a 36 proc. - Trumpa. Ok. 23 proc. ankietowanych wybrało innego kandydata, zadeklarowało, że nie będą głosować, albo odmówiło udziału w ankiecie.

Reuters odnotowuje, że w mijającym tygodniu Trump atakował kandydatkę Demokratów, zarzucając jej, że dotacje dla fundacji charytatywnej jej rodziny miały wpływ na działania Clinton, kiedy była ona sekretarzem stanu USA (2009-2013). Clinton zaprzecza. Ponownie pojawiły się też pytania dotyczące wykorzystywanie przez Clinton prywatnego serwera mailowego w czasie, kiedy była szefową dyplomacji.

Clinton i Trump zabiegali też o względy Afroamerykanów i innych mniejszości. Reuters odnotowuje, że Trump dał do zrozumienia, iż mógłby złagodzić swe sztywne dotąd stanowisko w kwestii imigracji.

Reklama

Reklama

  • Terminator(2016-08-26 23:03) Odpowiedz 01

    White USA vote for Trump!Jestem za Trumpem!

  • kwas(2016-08-26 23:55) Odpowiedz 01

    Czy ktoś jeszcze wątpi w chorą demokrację USA? Szczeniakom przypomnę że Bush wygrał wybory dzięki ręcznemu liczeniu głosów. On zaczął bajzel z arabami Obama temat przyklepał i syf mamy do dzisiaj w Europie.A że nie wypaliło to trzeba straszyć ruskiem i obowiązkowo kochać Ukrainców. .W międzyczasie ich śmieszni ekonomiści obniżą nam rating żeby nasza gospodarka padła na ryj.I jak tu nie kochać jankesów skoro we wszystkich filmach zawsze są bohaterami a reszta świata to sami idioci?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze