"13 września 2016 r. wszystkie akcje spółki Echo Polska Properties N.V. (EPP) zostały wprowadzone do obrotu na Johannesburg Stock Exchange. Po podniesieniu kapitału w EPP, Echo Investment jest pośrednio (przez spółkę Echo Prime Assets B.V.) właścicielem 128,5 mln akcji EPP, które odpowiadają 21,93% w kapitale i głosach EPP, z czego pakiet akcji stanowiący 38,6 mln akcji został zbyty umowami warunkowymi o czym spółka informowała w raporcie Nr 26/2016 z dnia 23 sierpnia 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Pod koniec lipca br. Echo Investment zapowiadało, że Echo Polska Properties planuje wprowadzenie wszystkich akcji do obrotu na giełdy papierów wartościowych w Luksemburgu oraz Johannesburgu.

W marcu Griffin (większościowy akcjonariusz Echo) podał, że Echo Investment, Griffin Real Estate i Redefine Properties stworzą pierwszy nieruchomościowy fundusz inwestycyjny o formule typu REIT, oparty na nieruchomościach ulokowanych Polsce.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)