statystyki

Akcje Echo Polska Properties wprowadzone do obrotu na giełdzie w Johannesburgu

13 września 2016, 10:10 | Aktualizacja: 13.09.2016, 11:53
Źródło:ISBnews

Wszystkie akcje spółki Echo Polska Properties N.V. (EPP, wcześniej Echo Prime Properties) zostały dziś wprowadzone do obrotu na Johannesburg Stock Exchange, poinformowało Echo Investment.

Reklama

Reklama"13 września 2016 r. wszystkie akcje spółki Echo Polska Properties N.V. (EPP) zostały wprowadzone do obrotu na Johannesburg Stock Exchange. Po podniesieniu kapitału w EPP, Echo Investment jest pośrednio (przez spółkę Echo Prime Assets B.V.) właścicielem 128,5 mln akcji EPP, które odpowiadają 21,93% w kapitale i głosach EPP, z czego pakiet akcji stanowiący 38,6 mln akcji został zbyty umowami warunkowymi o czym spółka informowała w raporcie Nr 26/2016 z dnia 23 sierpnia 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Pod koniec lipca br. Echo Investment zapowiadało, że Echo Polska Properties planuje wprowadzenie wszystkich akcji do obrotu na giełdy papierów wartościowych w Luksemburgu oraz Johannesburgu.

W marcu Griffin (większościowy akcjonariusz Echo) podał, że Echo Investment, Griffin Real Estate i Redefine Properties stworzą pierwszy nieruchomościowy fundusz inwestycyjny o formule typu REIT, oparty na nieruchomościach ulokowanych Polsce.

Echo Investment realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW. Od 2015 roku Echo jest częścią grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze