statystyki

Nieudana próba zamachu na Trumpa. Brytyjczykowi grozi 20 lat więzienia

14 września 2016, 08:06
Źródło:PAP
Donald Trump, miliarder z branży nieruchomości, naprzeciwko Trump Tower w Nowym Yorku.

Donald Trump, miliarder z branży nieruchomości, naprzeciwko Trump Tower w Nowym Yorku.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Jeremy Bales

20-letni Brytyjczyk Michael Sandford stanął we wtorek przed federalnym sądem okręgowym w Las Vegas, w stanie Nevada, oskarżony o próbę zamachu na republikańskiego kandydata do prezydentury Donalda Trumpa. Sandford przyznał się do niektórych zarzutów.

Reklama

Reklama

Prokuratorzy oskarżają go, że podczas wiecu w jednym z hoteli w Las Vegas 18 czerwca, na którym przemawiał Trump, próbował wyrwać broń jednemu z policjantów z zamiarem oddania strzałów do mówcy.

Sandford, który pochodzi z Dorking, w hrabstwie Surrey, został jednak błyskawicznie obezwładniony i aresztowany. Żadne strzały nie padły.

Według dokumentów ze śledztwa, Sandford miał zeznać, iż przyjechał do Las Vegas z Kalifornii z zamiarem zabicia Trumpa.

Podczas wtorkowego wstępnego przesłuchania w sądzie Brytyjczyk przyznał się, do nielegalnego przebywania na terytorium USA i posiadania broni oraz do zakłócenia pracy funkcjonariusza publicznego. Otwiera to drogę do ugody pozasądowej, deportacji i uniknięcia surowej kary, która - w razie uznania go winnym wszystkich zarzutów - mogłaby wynieść nawet 20 lat więzienia.

Na pomoc synowi przyleciała do USA, w towarzystwie brytyjskiego adwokata, jego matka Lynne Sandford. Głównie dzięki ich staraniom możliwe stało się zawarcie ugody.

Matka oskarżonego oświadczyła, że jej syn cierpi na poważne schorzenia psychiczne, m. in. autyzm, depresję i obsesję natręctw i wymaga opieki lekarskiej. Argumentowała, że syn może odbyć karę w szpitalu psychiatrycznym w Wielkiej Brytanii. (PAP)

>>> Polecamy: Niezależnie od tego, czy najnowszy rozejm w Syrii się utrzyma, największym wygranym zostanie prezydent Rosji Władimir Putin. Dostał on od Stanów Zjednoczonych wszystko, czego chciał - pisze we wtorek amerykański dziennik "Washington Post". Więcej tutaj >>>

Reklama

Reklama

 • Work Buy Consume Die(2016-09-14 09:23) Odpowiedz 40

  Nielegalne posiadanie broni, którą wyrwał od funkcjonariusza ochrono- to ci jaja.. Oczywiscie, chory psychicznie i z depresją, bo to teraz synonim na t e r r o r y z m...

 • mm(2016-09-14 09:19) Odpowiedz 30

  Wszystko w tej historii jest dla mnie podejrzane. Wymaga opieki ale nagle zwinął się z UK do USA i nikt nie wiedzial? Miał broń, ale i tak starał się wyrwać policjantowi?

 • remick(2016-09-14 09:53) Odpowiedz 21

  Musial miec cos wspolnego z KOD-em.

 • buhaha(2016-09-15 01:47) Odpowiedz 10

  Ci wszyscy lewacy i terrorysci sprowadzani przez nich, to taka straszliwa bida - wszyscy cierpia na choroby psychiczne i sa tacy biedni. W sumie zdrowa czesc spoleczenstwa wie to od dawna - zachodzi tylko pytanie, dlaczego ci chorzy psychicznie sprawuja wladze w Unii.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze